Автобетононасоси: вибір та ефективність у будівельних проектах

Автобетононасоси: вибір та ефективність у будівельних проектах

Автомобільні бетононасоси необхідні на будь-якому будівництві. Установки дозволяють забезпечити подачу малої та великої кількості бетону. Безперервна подача бетону дозволяє безперебійно виконувати всі етапи роботи. Робота в режимі нон стоп залишає властивості первісного варіанту суміші. Без цього автомобіля неможливим стане возведення більшості з будівельних об’єктів. Тому автобетононасос є невід’ємною частиною будь-якого будівельного майданчику.   

Як з’явились автобетононасоси 

Перші установки з’явились ще в тридцятих роках минулого сторіччя. Насоси доставляють готову суміш на висоту до 120 метрів. При цьому властивості та якісні характеристики бетону від цього не змінюються. До того ж, сировина доставляється на віддалені точки будівництва незалежно від того горизонтальні вони чи вертикальні. Така процедура подачі бетону дозволяє заощадити ресурси, що використовувались би при постачанні будівельного матеріалу іншими методами. Першу конструкцію спорудили німці, саме вони відпрацювали злагодженість та максимальну економію ресурсів при використанні агрегату. 

Сучасні моделі конструкції дають набагато більше можливостей. Вони широко використовуються на виробництвах, будівельних майданчиках. Будівництво стає набагато ефективнішим, швидкість зведення споруд прискорюється. 

Придбати якісний автобетононасос можна в перевіреному магазині avtek.ua по приємним цінам. 

Принцип роботи агрегату 

Система подачі слугує посередником між містом замішування компонентів та безпосереднього будівництва. Ця установка транспортує суміш по спеціальним циліндрам, в яких є горизонтальні та вертикальні направляючі. Просувається бетон по циліндрам завдяки вакууму, що утворюється після запуску процесу подачі сировини. За  допомогою водяного насосу встановлюється необхідна швидкість подачі будівельного матеріалу. Швидкість виставляють в залежності від особливостей процесу зведення будинку чи іншої конструкції. 

Різновиди та рекомендації по вибору 

Є декілька різновидів установки. Серед представлених на ринку виділяють:

  • стаціонарні;

  • автомобільні;

  • пересувні;

  • міні.

Кожен з автобетононасосів має свою переваги та недоліки. Потрібно обирати варіанти, виходячи з потреб та масштабів будівництва. 

Можна також виділити розходження в показниках. До таких відносять:

  • швидкість подачі та прийому бетону до місця відвантаження;

  • максимальна відстань подачі в вертикальному та горизонтальному положенні;

  • висота при повному розборі конструкції;

  • якість матеріалу, з якого виготовлений циліндр та стрілки подачі. 

Всі ці фактори впливають на строк служби та вартість необхідного для будівництва виробу.